Izabell Black z JBonda

Ch. Izabell Black z JBonda (Bell)

(Šampion Bosny a Hercegoviny, Šampion federace Bosna a Hercegovina, 3x BOB, 1x BOS, 1x CACIB, 2x Nejlepší fena, 3x CAC, 3x BOJ, 3x CAJC, 2x Vítěz třídy mladých, 4x VN 1)


Chovná fena

chovná fena

narozena: 22.5.2015
otec:  s. JCh. COBBY KAJ Callistopeia  
matka:  s.Ch. Jch. Orchiea Black z Kovárny
zdravotní výsledky:

DKK A/A, DKL 0/0, SPO 0, OCD neg/neg, LVT 0 – neoficiálně

chovatel: Monika Tihelková
majitel: Anna Zatloukalová

Popisná přehlídka:

na popisnou přehlídku ještě máme spoustu času

Povahový test:  a na povahový test také

Čemu se věnujeme

Bell je ještě mimino, takže v tuto chvíli se věnujeme hlavně hraní, zlobení Hatt a Debb a taky kočiček. Hodně řádíme, přetahujeme se a svými jehličkami si označuje co se dá. Abych jí nekřivdila, už jsme byly na své první hodině dogdancingu a taky pást ovečky a indické běžce. Bell je velmi temperamentní a baví jí úplně všechno. Zlobení ovšem zatím nejvíc.

Tituly

Champion BiH, Champion Federace BiH

Zkoušky

F1 -velmi dobře, ZVOP, F1 výborně, DwD 1 Výborně, HtM 1 výborně

Výstavy

2015:

 • 2.10.2015 Krajská výstava Litoměřice: Velmi nadějná 1, v short listu v soutěži o nejlepší štěně výstavy
 • 10.10.2015 Mezinárodní výstava České Budějovice: Velmi nadějná 1
 • 30.11.2015 Mezinárodní výstava Praha: Velmi nadějná 1
 • 1.11.2015 Mezinárodní výstava Praha:    Nadějná 1
 • 6.2.2016 Mezinárodní výstava Brno: Velmi nadějná 1
 • 17.3. 2016 Krajská výstava Vyškov: Výborná 1, Vítěz třídy mladých
 • 5.6. 2016 Krajská výstava Lanškroun: Výborná 1, Vítěz třídy mladých
 • 10.6.2016 Národní výstava Nitra: Výborná 1, CAJC, J. BOB, BOS
 • 11.6.2016 Mezinárodní výstava Nitra: Výborná 1, CAJC, J. BOB
 • 16.7.2016 Národní výstava Mladá Boleslav: Výborná 1, CAJC, BOJ
 • 8.10. CAC Gradacac: Výborná 1, CAC, nejlepší fena, BOB
 • 8.10. CAC 2 Gradacac: Výborná 1, CAC, nejlepší fena, BOB
 • 8.10. CACIB Gradacac: Výborná 1, CAC, CACIB, BOB

O Bell:

Bell je neplánované mimino doslova a do písmene. Je tedy pravda, že když jsem viděla její první fotku, jen co vykoukla na svět, byla jsem zamilovaná. Při každé další čím dál víc. Ale jsem osoba rozumná, Hattušce je teprve necelý rok a půl, takže další štěně nepřichází v úvahu. Jenže když jsem ji viděla naživo, byla jsem téměř ztracená. Potvrdila to Bell na příští návštěvě, kdy mi několikrát vlezla do kabelky s tím, že ona rozhodně jede do Doubku a nakonec slastně usnula na mém klíně v poloze na zádech. Na všechny ostatní výhružně mručela s tím, že je moje a ať jí laskavě všichni dají pokoj. Kdyby to bylo jinde, ne u Moniky, a po jiné mamince, ne po dokonalé Orince a navíc její poslední vrh, asi by zdravý rozum zvítězil. Takhle to ale nešlo a rozhodla jsem se čelit rozzuřenému manželovi a tahle princezna za 3 týdny od osudové návštěvy jela do Doubku. Bellinka je sladké a velmi temperamentní třeštiprdlo. Ničeho se nebojí, z ničeho si nic nedělá, před nikým se neklepe. Myslím, že bude jednou moc hezky pracovat, ale jestli to tak bude, uvidíme :). Tak jako tak, teď je to to nejsladší miminko na světě, můj malý mazlíček a mucánek, který se nelekne ve 12 týdnech velké ovce a indické běžce pase jako drak.  Z Hattky má trampolínu a z Debb trenažér toho, co borderka vydrží. Myslím, že s tímhle čertovým kvítkem si ještě pěkně užijeme.

Bellinka nám roste, ikdyž se nedá říct, že by moudřela. Je to upírek, živočich, miluje hraní s dětmi, ale její hry jsou takové, no upírské 🙂 Ale jedno jí musím nechat, cvičí se s ní moc fajn. Má velikánskou chuť do práce a navíc se při práci pekelně soustředí. Zatím spolu klikáme a rozhodla jsem se to na ní zkusit pouze shapingem. Uvidíme, co to udělá. 

I Bellunka se zúčastnila Počernické kosti. V kategorii štěňat obsadila krásné 4 místo a to tam ve svých 4 měsících byla jednoznačně nejmladší. Je to moje láska a velká naděje. Idkyž povahu má zatím mnohem podobnější Debušce než Hattince, zbožňuju jí čím dál víc. Jeji nejoblíbenější pozice je na opěradle gauče a musí něco držet v té nevymáchané papulce. Ideální stav je balón, tahadlo a jako bonus Karolíniny kalhoty od pyžama. A to všechno naráz 🙂

Bellouškovi je devět měsíců a musím konstatovat, že temperament ani povaha se příliš nemění. To dítě je neuvěřitelně živé a bláznivé. Pokaždé, když jsem přemýšlela, jestli si doma nenechám jedno bordeře, stačil pohled na ní a bylo jisté, že je to nesmysl. Bell je šíleně živá a temperamentní. Musím, říct, že je to pro mě velká škola 🙂 Každopádně cvičit jí zatím moc baví, pro pamlsek i hračku by dýchala. Při cvičení se rve Hujersky dopředu jako já, já, já, já to taky umím 🙂 Zatím jsme byli u oveček jen párkát, ale je hrozně příjemné se s ní o pasení pokoušet. Na rozdíl od Hatt na ovečky tolik netlačí, a já tím pádem nejsem pořád mezi ovcemi v blátě. 🙂 Výstavy ale miluje tak, že je téměř nevystavitelná. Její pohyb na výstavním vodítku by jí záviděl kde jaký tažný pes. To je pořád:  Mámo, koukej tam je pes, pojď čuchneme si. Mámo, koukej člověk, hele on mě chce drbat. Pojď honem. No prostě proti mojí Hattušce, která poprvé přišla do kruhu a řekla, že je to celé její, je tohle šídlo opravdový očistec. 🙂 Teď nás čekají první výstavy ve třídě mladých, kde je tento rok moc hezká konkurence, tak jsem sama zvědavá, jak tohle všechno dopadne 🙂

Z Bellouška je dospělá slečna, jsou jí dva roky a chystáme se na bonitaci. Dokonce se i trošinku uklidnila. Ale je to moje věčné miminko. I mnohem mladší Flájenka se chová o fous dospěleji. Bellinka je obří závislák, potřebuje mi být pořád za zadkem, má neutuchající temperament a je děsně šikovná. Výstavy jí hrozně nebaví, tak jsme je omezili na minimum. Do třítích narozenin, ale přeci jen někam vyjedeme, abychom zkusili dohnat nějakého toho šampióna. Bella je totiž moc krásná holčička s nádhernou hlavou, tak to musíme někde, chca nechca, ukázat. Jinak cvičíme o sto šest. Ale hlavním naším cílem je do konce roku pokořit HWT, abychom mohly do pracovní třídy. Navíc Bellinka má k ovečkám naprosto přirozený vztah a talent k pasení geneticky zakódován. Je velmi jemná a přitom přesně ví, co je potřeba. Tento rok si Bellinka dvakrát vytančila páté místo na neoficiálních závodech v dogdancingu a tak i tímto směrem budeme pokračovat. Je to moje láska šikovná.